Telefon » +420 602 156 600

Lymfatický systém je velmi důležitý. Je to systém, který odvádí z organizmu jedy, především pak bakteriální, plísňové a parazitické. Na tomto systému závisí mimo jiné i imunita člověka. A imunita znamená život!

Představme si cévu, kterou proudí červené a bílé krvinky a spolu s nimi další buňky, které zde získávají výživu. Z každé tkáně pak vedou lymfatické cévy, které filtrují obrovský tok tekutin. Tyto tekutiny zde prochází spolu s látkami a vitamíny v ní rozpuštěnými. Malé množství je vstřebáno, zbytek se vrací zpět. Nicméně hlavní objem tekutiny, procházející těmito tkáněmi, neobsahuje pouze vitamíny a jiné vyživující látky, obsahuje rovněž "odpad", který VSTUPUJE DO LYMFY.

Žijí zde bakterie a plísně, které jsou mezi sebou provázány řetězci, žijí zde různí parazité jako například motolice a lamblie. A to přímo v tkáni! Zde je vše neustále proplachováno vodou z cév a odchází následně do lymfy.

Lymfatická uzlina = celnice PRVNÍHO malého měřítka.

Je-li zasažena, říká nám: „Rakovina prvního stupně“.

 • Existuje deset vstupů a JEDEN jediný výstup!
 • Zde se nachází enzymová základna lymfocytů-makrofágů, zde žijí.
 • Lymfatická uzlina je jakási místnost, v níž žijí žijící makrofágy, T-lymfocyty, B-lymfocyty.
 • Filtrováním tekutin ničí bakterie, viry, plísně, parazity a prvoky.
 • Relativně čistá lymfa se pak posunuje dál a připojují se k ní mnohem širší oblasti.

LYMFATICKOU UZLINU DRUHÉHO řádu

je-li tato uzlina ucpána, nazývá se to to „Rakovina druhého stupně“. A tak dále: deset vstupů, jeden výstup. A vše jde zdola nahoru, říká se tomu práce lymfatického systému.

Co je však důležité? Důležitý je lymfatický systém, který je JEDINÝM systémem, kromě ledvin a trávicího systému, který realizuje EMISE PŘES SLIZNICI.

PRVNÍM odrazovým můstkem lymfatické evakuace je první místo přistání mrtvých bakterií venku, to je vagina (u žen) a uretra (u mužů).

Jakmile se do organizmu něco dostane, je ZDE to „něco“ okamžitě nalezeno: začnou nepříjemné pocity "tam dole", bolesti, křeče a další.

 

Což znamená, že tam již "něco" máme. Lépe řečeno NĚKOHO máme. Živého a rostoucího - plísně, bakterie, viry, parazity, prvoky.......

Bojovat je tedy třeba proti parazitům, bakteriím, virům, plísním, infekci....JENŽE my se obvykle snažíme „bojovat“ ze všech sil pouze s tím, co odtamtud odchází. Naše zdravotnictví řeší jen jeden hlavní problém - totiž to, aby nic neodcházelo. Žádný kašel, žádná rýma, žádné výtoky…

..... A tak si jednu tu super-tabletku vložíte do pochvy a výtok je pryč. KAM ale zmizí po jedné super-tabletce? Kilometry plísňových kolonií, které žijí ve všech tkáních, v játrech, v ledvinách, ve střevech - kam asi tak zmizí, když si vložíte do pochvy antimykotickou tabletku?! Tabletka může být navíc tak silná, že když se vstřebá, poškodí Vám na čas funkci jater, takže budete navíc, v lepším případě, i velmi unaveni.

Zpravidla to "dopadá dobře": tři dny bez výtoku a pak to začne znovu (například moučnice). Ale, co je to MOUČNICE, co je to VÝTOK při moučnivce? Jsou to mrtvé plísně, které byly zničeny naším organizmem pomocí bílých krvinek.
.... S mrtvolkami ale není nutné bojovat, oni jsou totiž již mrtvé! Bojovat je třeba s těmi živými plísněmi.

DRUHÝM místem výsadku je STŘEVNÍ TRAKT, přes něj se uvolňuje obrovské množství jedů. Někdo říká: „Mám úplavici a ve stolici mám samý hlen!“
.... Co je to však hlen? No ano, to je stále ten HNIS - mrtvé viry, bakterie, plísně, bacily úplavice, salmonely a dalších.

Žláz, které ústí do střeva, jsou tisíce, a toto všechno ony vylučují.

TŘETÍ základnou jsou POTNÍ ŽLÁZY, zejména v podpaží. Člověk se prostě MUSÍ POTIT - všechny jedy (hormony, toxické jedy - průměrné molekuly, nikoli hnis) organizmus vylučuje přes pokožku.

A co děláme my? Postaráme se o to, aby se NEVYLUČOVALY vůbec. .... Použijeme například reklamou zprofanovaný 24 hodinový deodorant. A myslíme si, že tím se "vyřeší" všechny naše problémy.
.....Jenže kam se pak všechny ty jedy nahrnou? .... Přeci do nejbližšího místa, tj. do v mléčné žlázy.

Proto vzniká mastopatie, znečištění lymfatického povodí: lymfa vše tlačila na povrch, jenže my to přemázli deodorantem, čímž se z nás sice stal nikdy se nepotící (zato však potenciálně nemocný) James Bond.... JENŽE obrovská chyba!!!

.... Protože chemikálie nastříkané na pokožku zužují cévy podle určitého programu: na 12 - 24 - 48 hodin ....

.... Takže: Nikdy nepoužívejte 24 hodinový deodorant. Maximálně 6 hodinový a nejlépe pouze přírodní. Potom nechte organizmus vypotit a nakonec vše smyjte. Jinak u Vás nakonec dojde k zablokování funkce potních žláz a bude vyřešeno jednou provždy.

KLOUBY:

Je to velmi jednoduché: kolenní kloub, to jsou dvě kosti s hladkým opěrným povrchem a kolem nich je kloubní pouzdro (kapsle). Někomu otékají klouby, řeklo by se, CO tam může otékat?

Ukazuje se však, že na zadní straně kloubu je veliká lymfatická uzlina. Pokud je ucpaná (bakteriemi, jako je například beta-hemolytický streptokok, který žije v krvi), je výsledkem ARTRITIDA (revmatoidní, infekčně-alergická, polyartritida-je-li tomu tak na vícero kloubech).

A co s tím mají klouby společného? Dvě kosti, které nic nevědí, existují každá sama o sobě, když tu se najednou objeví TEPLOTA. Pročpak tomu tak je? Přece proto, aby bojovala proti bakteriím.

Nebo se objeví OTOK. Proč asi? Lymfatická uzlina nepropouští tekutinu.A co obvykle uděláme my? Hřejeme, mažeme mastmi, bahnem, hormony, obstřiky… Myslíte, že to pomůže? ..... Těžko. Protože to, co je třeba především, je: ČISTIT LYMFU.

Ale to musíte nejprve zjistit, kdo tam žije, kolik jich je a teprve potom začít vybírat vhodnou léčbu.

ČTVRTÝM odrazovým můstkem je NOS, přes který je vylučováno hlavní množství kapénkové infekce. Nosní mandle nám vyřízli, a tím zničili vlastní obrannou linii.

PÁTÝ výchozí bod, to jsouMANDLE. Neustále otékaly, překážely, tak je také vyřízli. A tím nám opět zničili další obrannou linii.

Šestým odrazovým můstkem je HRTAN - laryngitida.

Sedmým odrazovým můstkem je PRŮDUŠNICE - zánět průdušnice.

Osmým odrazovým můstkem jsou PRŮDUŠKY - zánět průdušek.

Devátým odrazovým můstkem jsou PLÍCE - pneumonie.

Další ochranné bariéry již nejsou, pak to již jde jak po másle.

Člověk může zablokovat nebo odříznout VŠE, jenže: ČÍM pak bude vylučovat HNIS?
Většina lidí, kterým odřezali mandle, bude trpět chronickou laryngitidou, chronická faryngitidou, s projevy bronchitidy. A pokud u nich přežili paraziti, bakterie, viry, připojí se k těmto problémům i astmatické nebo obstrukční komplikace.

Co je to PNEUMONIE /ZÁPAL PLIC/? Je to ucpání lymfatických uzlin, které brání vylučování tekutin.

Co je to atopický ekzém nebo lupénka? To je totální neprůchodnost lymfatických uzlin kvůli plísňové patologii. Je to plíseň, která tam VŠE zatmelila, a proto pokožka otevírá „nouzové východy“ na flexibilních površích (u dítěte to bývá zadeček, tvářičky, bříško, a to v oblastech, kde je více lymfatických uzlů pohromadě).

Proč ti, kteří se věnují CVIČENÍ, obvykle mají lymfatický systém v pořádku?
Člověk nemá žádné extra oddělené srdce pro lymfatický systém, tak jak tedy vzniká pohybující se tok lymfy? ..... Zde je lymfatická céva a okolo ní jsou svaly.

Svaly se smršťují a lymfa je tlačena, zpět ji nepouštějí ventily v lymfatických cévách. Když ale sval kolem cévy nefunguje, tak jak se bude lymfa pohybovat?!

Pocit, že jste unavení, mimo jiné znamená, že lymfa stojí.

Tok lymfy směřuje vždy zdola nahoru! Lymfatický systém se nedá zahřívat a na lymfatický systém nemůže uplatňovat žádnou kompresi, při masáži je nutné se lymfatickým uzlům vyhnout: žijí v nich bílé krvinky, které když je přimáčknete, budete tlačit proti toku a tím je jednoduše zničíte.

A poškodíte-li lymfatické uzliny pod koleny, budou Vám celý život otékat.

Takovému onemocnění se říká ELEFANTIÁZA. Lymfa teče zevnitř, VNĚJŠÍ procedury nijak nepomohou! Lymfu lze čistit zevnitř, ale přinutit ji pohybovat se, může jen aktivní pohyb svalů.

Aby uzliny nebyly ucpané patogeny, je životně důležité!

V HLAVĚ lymfatické cévy, tam jsou jen lymfatická jezera, odkud lymfa teče dolů.

Po očištění lymfatických uzlin a absolvování 10 fází „celnice“ proudí čistá lymfa (je to ta samá VODA, stejná část červené krve, v níž nejsou obsaženy žádné červené krvinky) do žilního řečiště a smíchává se s žilní krví, kterou přitom čistí.

Jsou-li přitom lymfatické uzliny ucpané, nic nepřitéká a nic se nesmíchává, dochází k prosakování, protože organizmus nemůže přes lymfatickou uzlinu pustit LYMFU ZNEČISTĚNOU HNISEM, a proto ji vylučuje na povrch, na pokožku. Tím vznikne ekzém, atopická dermatitida, lupénka, dermatitida, diatéza ad.

Tyto projevy jsou závislé pouze na tom, KDO tam, v lymfatických uzlinách, žije.

Nejčastěji lze detekovat PLÍSNĚ (žijí v lymfě, postihují pokožku), na druhém místě jsou HLÍSTI, na třetím místě jsou BAKTERIE a na čtvrtém místě VIRY (ty jsou tak malé, že v lymfě nežijí, jednoduše pronikají rovnou do buněk).

Všimněte si: ve všech mastích proti lupence jsou přítomna antimykotika, ale pokožka je již velmi vzdálená plísním, neboť proces jejich vývoje probíhá uvnitř, v tkáních.

Dermatologové jsou ti nejšťastnější lékaři: jim nikdy nevozí pacienty „sanitka“, všichni vědí, že málokdo něco vyléčí, a přesto si na ně nikdo nestěžuje.

Ale léčí nás opět zcela opačně... Protože hlavním důvodem problému je stagnace a narušení naší lymfy z důvodu nehybnosti svalů (jsme prostě příliš líní cvičit).

Interakce systémů, které ovlivňují vývoj onemocnění lymfatického systému

Pokles imunity často vede k rozvoji zánětlivých onemocnění lymfatického systému. Při přítomnosti virů, bakterií, plísní v organizmu musí logicky následovat imunitní odpověď.
Díky aktivaci procesu fagocytózy bakterií (detekce a rozpuštění) jsou produkty rozpadu odváděny do lymfatického systému. Porušením této schopnosti se však do ní dostávají i patogeny živé, což značně komplikuje práci lymfatických uzlin.

Faktory ovlivňující vývoj onemocnění:

 1. Organizmus zanesený patogeny.
 2. Snížená imunita.
 3. Přítomnost stresu v organizmu.
 4. Špatná epidemiologická situace.
 5. Přitěžující faktory: kouření, alkohol, drogová závislost.
 6. Ekologicky nepříznivé prostředí.