Telefon » +420 602 156 600

Články o parazitech (autorky ing. Bláhové) vás hodně zaujaly. Jistě se proto rádi v tomto příspěvku seznámíte s komplexem obtíží a jejich možných parazitárních souvislostí.

Jedná se o soupis, který sepsala H. Bláhová na základě svých praktických zkušeností z let 2010 a 2011.

1. ALERGIE

Primární příčina jsou mikrofilárie. V závěsu další druhy parazitů. Z bakterií a virů jde většinou o trojkombinaci BORRELIE, CHLAMYDIE, EBV. Zanesené čelní dutiny – vlasovci, háďátka…

chlamydie trachomatis v očích vyvolává řezání, pálení, slzení
chlamydie pneumonie je mírnější. Detoxem zvládáme chlamydie nejpozději do tří měsíců, někdy za měsíc, nejsou nutné tuny antibiotik. Umíme i borrelii a EBV, složitější a delší je léčba mikrofilárií

2. EKZÉMY

kombinace všech typů parazitů , hlavně filária, lamblie, hlísti- askaridy, strongyly, cestoda-hlavně motolice.

Toxiny hlístů, lamblií, toxiny motolic i mikrofilárií – každý jednotlivě způsobuje svědění, jejich kombinace urtikárii násobí.

Atopické ekzémy, i celotělové, se dají zvládnout kombinací Entizolu albendazolu, praziquantelu a Ivermectinu. Ivermectin je nejdůležitější
JINÝ LÉK než tyto 4 N E P O T Ř E B U J E T E !!!!!

2.a PSORIÁZA

Dirofilaria repens a Onchocerca reticulata, hlísti, prvoci, plísně-především rod Trichophyton, celkově všechny typy parazitů

3. ULCERÓZNÍ COLITIS, CROHN, CELIAKIE

VŽDY HELICOBACTER, málokdy rozpoznán, žaludeční sondy- úspěšnost tak 40 %, Helicobacter není jen v žaludku a duodenu, ale i ve žlučovodech a slinivce, antibiotika jej nikdy nepřeléčí důsledně, přežívá, ač jsou kontroly po ATB negativní.

VŽDY virus některé žloutenky – buď se nesledují vůbec, když ano, pak jen ABC, nesledují se viry hepatitid D a G, u celiakie bývá právě ten nejhorší - virus hepatitidy D. Z prvoků převažují lamblie a améby, VŽDY velký parazit typu Cestoda, hlísti

4. SM

Entamoeba histolytica-magna na mozku a míše, poliovirus nekonvenční viry-nejčastěji lentiviry cysty velkých parazitů v míše, prodloužené míše, hlavním mozku, borrelie

Nejobtížnější a časově nejnáročnější léčení, avšak nyní už víme, že řešitelné.


5. PARKINSON

VŽDY!!!!!!!!!! BEZ VÝJIMKY !!!!! TRICHOMONADA VAGINALIS, nebo TRICHOMONADA HOMINIS
Treponema pallidum – ne vždy
Cysty tasemnic
Nekonvenční viry

T.V. už nemusí být k nalezení na močopohlavním traktu ani ve střevech, je v krvi a na nervech. V minulosti ženy mívaly výtoky, muži si pamatují, že výtoky měly jejich partnerky. Trichomonada je přítomna vždy, od lehkých třasů, které ještě nemají svou diagnózu, až po vážné rozvinuté případy.

6. EPILPESIE

cysty tasemnic v mozečku nebo vnitřním uchu
Trichomonáda vaginalis nebo hominis
nekonvenční viry / priony, pomalé viry/

7. SCHIZOFRENIE

cysty tasemnic
Trichomonáda nebo jiný prvok
BSE
Treponemy /ne pallidum/

cysty parazitů jsou lokalizovány v temporálním laloku, kudy prochází ušní nerv, nebo je přímo napaden ušní nerv. Typickým projevem schizofrenie jsou sluchové halucinace. MUDr. Cyril H“oschl , pražský psychiatr, nedávno přednášel o schizofrenii, na MR se ukazuje, že schizofrenici mají standardně postižený temporální lalok.

7a. ALZHEIMER

cysty velkých parazitů, BSE, virus Creutzfeldt – Jacob, priony…

Proč stejná sestava patogenů vyvolává tak různá neurodegenerativní onemocnění?
Platí pravidlo, že lokalizace patogena je nadřazená typu patogena. Je důležitější, KDE parazit je, než KTERÝ to je. Viz parazitologická konference z dubna letošního roku v Praze. Téma- paraziti a neurologické poruchy. U všech neuro- diagnóz bývá navíc borrelie

8. REFLUX JÍCNU, PÁLENÍ ŽÁHY HELICOBACTER nebo GIARDIA, nebo oba


9. DLOUHODOBÉ a IMPERATIVNÍ PRUJMY

žloutenky /plus para, hlavně prvoci/

10. SARKOIDÓZA echinokok, dirofilaria.

Klubka filárií i cysty echinokoka mohou být v plicích i v mezihrudí, kdekoliv.
Léčba Ivermectinem a praziquantelem.

11. ECHINOKOK N E N Í vzácné onemocnění, měřím ho často

Stále vídám onkologické omyly. U závažných podezření hledáme retroviry a další spouštěče /CMV, EBV, žloutenky, Helicobactera, Papillomavirus, Adenoviry, Polyomaviry, HTLV-1, 2, onkoviry B, C, D.
V těchto případech ale nikde nic není, jen parazit. Tělo reaguje zvýšenými markery na růst parazitární cysty.

Kolegové mají stejnou zkušenost. Přibývá lidí, kteří testují rezonanční technikou, navzájem si posíláme sporné případy, většinou se shodujem, u rakovin-nerakovin panuje shoda.

Echinokoka nepřenáší jen lišky a psi, ale VŠECHNA hospodářská zvířata. RNDr. J. Klimeš: ,,Mikrobiologie pro pediatry“ radí : ,,Nezkrmujte psům maso z nuceného výseku, mohli by se nakazit echinokokem a vy se můžete infikovat následně při mazlení se psem. “ Pohádka o jediném možném zdroji nákazy – o borůvkách počůraných liškou – neobstojí. Můžeme se nakazit masem hospodářských zvířat, jako u každé jiné tasemnice. Všechno, co chováme a lovíme, může mít svou tasemnici, dokonce i slepice. Pestrá škála.

Také filáriová klubka vyvolávají u onkologů hysterii, a bez biopsie a bez zjišťování markerů rovnou ozařují a cpou pacientům chemoterapii.
Paraziti ŽIVÍ ONKOLOGICKÝ PRUMYSL…

12. PANICKÉ ATAKY a ÚZKOSTI

Dirofilaria immitis- vlasovec srdeční + tasemnice


13. REVMATICKÁ ARTRITIDA

Onchocerca reticulata, Dirofilaria repens, Setaria equina a další vlasovci
borrelie, někdy navíc chlamydie


14. REITERŮV SYNDROM

totéž co RA – vlasovci, chlamydie, borrelie

15. ČÁST PARAZITÁRNÍCH ZÁTĚŽÍ JE VROZENÁ

Je to zřejmé zvláště tehdy, když mohu měřit celé rodiny.

16. KAŽDÝ ČTVRTÝ PÁTÝ ČLOVĚK MÁ TRICHOMONÁDU

Ženy chodí roky !! s výtoky, které jsou léčeny jako kandidózy. Kandidy jsou však jen ,,náletem“ na primárně infikované sliznici. Prvokovou nákazu gynekologové odmítají jako nepravděpodobnou.

Totéž kapavky, cca 20 % lidí má Neisserii gonorrhoeae, neléčí se, nesleduje, přenáší vesele populací. Neléčené trichomonády uniknou do krevního řečiště, po letech se pomalu propracovávají do mozku, přes míchu. Dokud jsou jen na míše, jsou jen mírné třasy. Jak už jsou v mozku, je to vážnější. Proto tolik parkinsoniků, budou přibývat. Gynekologové potřebují doškolit. Názor, že bičíkovci jsou v populaci vyhubeni, je mylný a má tragické důsledky.

17. 70% – 80% POPULACE MÁ BORELIÓZU

Borrelie staršího data není často ani špičkovými testy /PCR, Western-blot/ zjištěna. Metodou Elisa už vůbec ne. Borrelie je přenosná i z matky na dítě, proto jí přibývá. Antibiotiky se krátce potlačí, zažene do ložisek, nevyléčí.

18. ASTMA BRONCHIALE

Na prvním místě mikrofilária. Z bakterií vrozené Mycobacterium tuberculosis, / v rodinné anamnéze TBC/, dále se objevuje Streptococus pneumonie , Bordetella pertussis, Chlamydie pneumonie, migrující toxocary nebo ascaridy, alveokok
Vše řešitelné v řádu několika měsíců, bez antihelmintik nevyléčitelné.

19. MYASTENIA GRAVIS

obrna, borrelie, paraziti

20. SLE

mikrofilária, prvoci, hlísti, cestoda, borrelie

21. BÉRCOVÝ VŘED

mikrofilária, prvoci…..další paraziti

22. VASCULITIDY

Mikrofilária

23. ZA MINULÝ ROK PŘIBYLY DESÍTKY VYLÉČENÝCH LIDÍ, KTEŘÍ PROŠLI ANTIPARAZITICKOU A DETOXIKAČNÍ KŮROU

Marně léta chodili po nejrůznějších vyšetřeních a všichni specialisti se shodovali, že jsou úplně zdraví. Těch příběhů jsou už stovky. Standardně to u BEZRADNÉHO lékaře končí nabídkou antidepresiv.
Praxe ukazuje stále dokola, že teorie parazitárních zátěží je správná, a sami vidíte, že ať se pokoušíte léčit prakticky jakoukoliv vážnou diagnózu, bez odčervení se neobejdete. Antiparazitická kůra by měla být základem každé seriózně myšlené léčby, která nemá mít jen přechodný efekt. Jen si představte například drobounká mikrofilária / larvy 20–30 mikrometrů/, která plavou v krvi, a jsou prosáklá všemi viry a bakteriemi, které hostíme. Promořenost obyvatel filárii je přitom velmi vysoká, protože desítky let žádného lékaře nenapadlo, že nějaké nemoci může přenášet i komár, a komárem jsme byli někdy poštípáni snad všichni. Léky na filária tu nejsou a nikdy nebyly. Potom pouhé odstraňování virů a bakterií detoxikačními preparáty nebo všeobecné posilování orgánů bylinami, je nikdy nekončící proces.

autor článku: Ing. H. Bláhová