Telefon » +420 602 156 600

Kruhy a stíny pod očima mám celý život také. Léčba kruhů a stínů pod očima jen samotnými vnějšími prostředky má malou šanci být dostatečně účinná z jednoduchého důvodu - hlavní příčiny jsou uvnitř a žádný kosmetický prostředek nemá tu moc je odstranit. Navíc tyto příčiny nepoškozují jen pokožku pod okem, ale doslova celého člověka - i proto je účelné snažit se odstranit příčiny a nikoliv jen lokální vnější následky.

 

Absolutně nejčastější příčinou stínů a kruhů pod očima jsou různé intoxikace (včetně překyselení) uvnitř organismu. Může být způsobené různými příčinami, hlavní z nich bývá současné "normální" stravování. Kůže tuto situaci uvnitř organismu signalizuje navenek a "obětuje se". Donekonečna se potom "léčit" vnějšími prostředky lze jakkoliv, ale trvalé uzdravení přinese pouze odhalení a odstranění vnitřních souvislostí.

Souvisí to s tím, že v noci nemají játra řešit trávení jakýchkoliv bílkovin, bez ohledu na to, jakého jsou původu. To je asi také důvod, proč řada lidí vnímá luštěniny k večeři jako příliš "těžké jídlo", i když s nimi k obědu nemají žádný problém.

Od klientů mám opakovaně potvrzeno, jaký (pro ně neuvěřitelný) efekt pro tělesné i duševní zdraví a vitalitu může mít nejpřirozenější detoxikace organismu nekompromisním vyloučením všech mrtvol z jídelníčku. Jakmile se jejich dosud zdánlivě „nevyléčitelně“ nemocný organismus zbavil zhoubných purinových a jiných intoxikací z masa (včetně ryb), zažívají mnozí z nich doslova zázraky. Opravdu není dobře, když je lidské tělo hromadným hrobem zvířecích mrtvol.

Konzumace masa jen "výjimečně" dramaticky sníží přímou intoxikaci z něj. To je logické. Horší je, že i tato jen sporadická konzumace bohužel dokáže udržet ve střevech spoustu hnilobných bakterií, parazitů a plísní a celá tahle nepřátelská armáda dnem i nocí nepřetržitě produkuje směs toxických zplodin. Pak už je to jen otázka času, kdy a kde se to projeví. Jedině ABSOLUTNĚ a doživotně bezmasým stravováním se tělu konečně uleví od jejich toxinů, šířících se krevním oběhem do všech ostatních tkání.

V dobách, kdy maso bylo jen výjimečně k nedělnímu obědu, byla rakovina vzácnou nemocí, dnes v ČR se už na zhoubné bujení léčí každý třetí člověk a každý čtvrtý na ni také nakonec zemře. Dříve se mnohem více umíralo na infekce z nedostatku hygieny a na nemoci související s nízkou životní úrovní.

Překyselení dokáže poškodit cokoliv v lidském organismu

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si to, co také sám používám pro své zdraví: Indikátorové pH papírky (5,0-9,0) 200 ks
pH Minerals (alespoň dvě balení) - obsahuje proti jiným produktům menší a přiměřenější množství vápníku v podobě výborně vstřebatelného mléčnanu vápenatého. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti - v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ kalcifikoval (ledviny, velké cévy a v jednom případu také oční kapiláry). Jako zdroj vápníku jej preferuji před všemi tzv. "přírodními zdroji", jako jsou vaječné skořápky, či korálový písek, protože ty mají vstřebatelnost naopak velice nízkou - vždy jde o nejhůře rozpustný CaCO3, chemicky stejný jako vápenec z kamenolomu.

Chronický nedostatek kyslíku také nápadně zhoršuje stav stínů pod očima.

Co nejintenzivněji a nejčastěji se prosím věnujte pomalému dýchání NA DORAZ.

Překyselení z nedostatku kyslíku – nitrobuněčná otrava, za kterou si můžeme sami.

Velká část problémů s pokožkou někdy bývá i v psychice, ale to není téma, na které jsou klienti vždy ochotni slyšet, přestože například veškeré autoimunitní nemoci (a nejen ty kožní) jsou psychosomatického původu.

Nikdy jsem nezapomněl na klientku, která mne v této mailové poradně vyhledala pro potíže s psychikou. Měla mimo jiné i dvacet let marně léčený ekzém a už jej považovala za neřešitelný. Proto jsme se jím nikterak nezabývali a klientka se na základě mých rad plně soustředila na přestavbu osobnosti. Po relativně krátké době došlo nejen k ústupu duševních potíží, ale k jejímu úžasu jako vedlejší bonus zmizel také "nevyléčitelný" ekzém.

autor: MUDr. Ladislav Šafránek